A community forum for Wargamers and Roleplayers alike from Timisoara, Romania.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Conclave of a Thousand Whispers (Chaos Space Marines)

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Conclave of a Thousand Whispers (Chaos Space Marines) la data de Joi Sept 13, 2012 7:13 pm

Bogdan

Furacios de Gin
Dragii mosului, iaca in sfarsit adunatura mea de haotici, dar momentan singurul care e aproape gata e Kellathir the Loremaster, Daemon Prince of Tzeentch (sau depinde ce ma hotarasc sa-l fac).

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Conclave of a Thousand Whispers (Chaos Space Marines) la data de Sam Sept 15, 2012 12:07 pm

Tarash_Bulba

Furacios de blugi
Nice. Poate vrei sa incerci mai ceva highlight-uri. Pare un pic cam prea basic in mom. de fata.

P.S.: Ce scrie pe foile de sub printz? Inveti finlandeza? Wink

3 Re: Conclave of a Thousand Whispers (Chaos Space Marines) la data de Sam Sept 15, 2012 12:53 pm

Kelvon

Furacios de Gin
Bravo. Dar pacat ca n-ai facut detaliile aurii de pe aripi cu o pensula mai fina.

4 Re: Conclave of a Thousand Whispers (Chaos Space Marines) la data de Sam Sept 15, 2012 2:49 pm

Bogdan

Furacios de Gin
Ca raspuns

@Adi - stiu ca e inchis la culoare, chiar am vrut sa folosesc culoarea asta si da invat finlandeza

@Harry - N-am apucat sa-mi iau inca o pensula mai fina. Nu prea am avut timp sa ajung sa mai cumpar stuff.

5 Re: Conclave of a Thousand Whispers (Chaos Space Marines) la data de Mier Noi 14, 2012 8:00 pm

Bogdan

Furacios de Gin
Moar Chaos, still WIP multe din ele dar nah asa ca idee.

- Nu o sa imi asum credits pt. asta. E pictat de Mea, sora mai mica a logodnicei. Prima miniatura pictata de ea ever.

- Chosen Aspiring Champ, inca mai am de lucru la fata si ceva detalii.

- Chosen Aspiring Champ Cloak

- Kimo the Claw

- Kimo shows his behind.

- Asta era pe fuga mai rusinos si nu a vrut sa apara in poza.

- Brutie, dreadnaught-ul rusinos. Nu a vrut sa ma lase sa-i fac unghiile si nu a fost de acord inca sa-i pictez tentaculele, fata si coarnele.

6 Re: Conclave of a Thousand Whispers (Chaos Space Marines) la data de Mier Noi 14, 2012 11:55 pm

Tarash_Bulba

Furacios de blugi
Nice work for a noob (asta referitor la primu' model).

La tine se vede ca ti-ai mai imbunatatit tehnica dar mai ai un pic pana la detalii.

Apropo, mergi pe Night Lords sau mi se pare mie?

7 Re: Conclave of a Thousand Whispers (Chaos Space Marines) la data de Joi Noi 15, 2012 9:49 am

Bogdan

Furacios de Gin
@Adi - Sunt apropiati de Night Lords pentru ca imi plac culorile si ... come on Space Batmen!. More will come so stay tuned.

Continut sponsorizat

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum