A community forum for Wargamers and Roleplayers alike from Timisoara, Romania.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Tharn Ravager Chieftain

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Tharn Ravager Chieftain la data de Dum Dec 16, 2012 2:48 pm

sataniel

Furacios de blugi
M-am decis, din moment ce incepand de pe 22 decembrie pentru cel putin 2 saptamani nu o sa mai fac nimic legat de acest hobby, ca in ultimele 7 zile pana atunci sa acord macar 15 minute pe zi unui picatat, unei conversii sau unei bucati de teren legate de jocul cu omuletii. Si ca sa ma motiv am sa postez ce fac in fiecare zi pe forum, in cazul in care nu ma tin de cuvant, sa stie toata lumea ce looser sunt (toata lumea care intra pe forum, care nu-i multa, asa ca nu-mi fac griji Wink )

Anyway here is my first tharn project: Ravager Chieftain (inceput candva in noiembrie 2012)

Ce am facut ieri? Nu mare lucru. Am dat cu beast hide pe zonele din piele (gulerul si aparatorile la mana sau ce-or fi alea) si cu Snakebight leather restul de leather (cele care tin pietrele din spate de exemplu)

Am sa revin cu mai multe detalii legate de culorile alese curand.

Ultima editare efectuata de catre sataniel in Mar Dec 18, 2012 7:31 pm, editata de 1 ori

2 Re: Tharn Ravager Chieftain la data de Dum Dec 16, 2012 7:26 pm

Tarash_Bulba

Furacios de blugi
Da, de asa ceva as avea nevoie si eu. Ca vad ca nu sucks de tot la painting asa ca poate pun si eu modele pictate pe masa, nu doar gri, negre si verzi (de la green stuff, sic). Rolling Eyes

Bah, Tharnii aia vrei sa-i si joci sau doar de kiki?

Vezi profilul utilizatorului

3 Re: Tharn Ravager Chieftain la data de Mar Dec 18, 2012 7:36 pm

sataniel

Furacios de blugi
Duminica mi-a trebuit jumate de ora sa-i pictez barba(orange brown) si cateva snururi cu snakebight leather.

Ieri am petrecut ceva mai mult timp cu desert yellow pe baza dar si ca base color pentu bandajele de pe brate si skorne red pe chestia care-i flutura.

Nu-mi place cum a iesit cloth-ul asa ca am sa-l repictez candva.

4 Re: Tharn Ravager Chieftain la data de Mar Dec 18, 2012 8:05 pm

Tarash_Bulba

Furacios de blugi
In schimb pielea a iesit fain Wink

Vezi profilul utilizatorului

Continut sponsorizat

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum