A community forum for Wargamers and Roleplayers alike from Timisoara, Romania.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Prusacii si marina lor

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Prusacii si marina lor la data de Mier Oct 12, 2011 10:30 am

VenerableWolf

Furacios Biban
Hey guys

M-am apuca si eu de Dystopian Wars. Am cumparat un starter de Prussian Empire. Recent am primit si Dreadnoughtul si Sky Fortressu. Am luat si cartea de reguli. So far so good. Sambata am primito invitatie la un club local de gaming sa vad si cum se joaca. Am citit regulile si par foarte fast si usoare. Dar despre ele dupa ce joc un meci doua. Va pot spune despre modele. Sunt fantastice. La scara asta de 2mm sunt super detaliate si arata foarte bine. Chiar si tokenele de avioane care sunt minuscule sunt foarte foarte detaliate. Sunt usor de pictat si nu prezinta probleme pentru incepatori. Am vazut modelele de Blazing Sun si sunt si mai faine ca astea de Prusaci numai ca nu aveau pe stoc starteter cand eram eu acolo. si da... sunt foarte ieftine modelele. Am sa pun si niste poze si cu modelele mele sa le vedeti. Chair daca sistemul de joc e fail modelele merita colectionate.

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Prusacii si marina lor la data de Mier Oct 12, 2011 8:46 pm

Tarash_Bulba

Furacios de blugi
Si pe noi ne intereseaza Dystopian Wars. Si Firestorma armada. LOL
De ce zici ca sistemul e fail?

3 Re: Prusacii si marina lor la data de Mier Oct 12, 2011 11:10 pm

VenerableWolf

Furacios Biban
nu ziceam ca e fail. doar remarcam ca si in cazul in care sistemul e fail modelele in sine merita cumparate. Azi am vazut un Dreadfleet desfacut la GW-ul local si modelele mi se par inferioare celor de Dystopian Wars ca nivel de detaliu. Ok Ok... i like steampunk better than fantasy asa ca s-ar putea sa fiu subiectiv. dar si asa... sunt inferioare. insa terenul e misto iar battle matul cu care vine jocul e superb. Still... i love my prussians better. azi am terminat de pictat Sky Fortressul. e asa cooooollll.... poze to follow.

4 Re: Prusacii si marina lor la data de Mier Oct 12, 2011 11:16 pm

Tarash_Bulba

Furacios de blugi
Aha. Inteleg acu'. Pai da cu pozele sa gadilam sistemul ocular. Cool

Apropo, pe unde bantui, adica prin ce tarisoara?

5 Re: Prusacii si marina lor la data de Joi Oct 13, 2011 9:14 pm

VenerableWolf

Furacios Biban
Belgia momentan. dar ma intorc probabil dupa sarbatorile de iarna care sunt obligat prin lege sa le ptrec cu parintii altfel ma omoara Smile). dar dupa... o sa tot vin pe lavoi sa mai joc.

Continut sponsorizat

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum