A community forum for Wargamers and Roleplayers alike from Timisoara, Romania.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Flames of War

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Flames of War la data de Joi Oct 13, 2011 7:29 pm

VenerableWolf

Furacios Biban
Iubesc jocul asta. Poate si din cauza perioadei in care se desfasoara, poate din cauza miniaturilor foarte misto... nu stiu. Regulile sunt super de bun simt insa nici pe departe realiste sau asa ceva. E un fel de 40k in zilele lui de glorie acum vreo 2 editii. In mare astept intrebari din partea voastra si am sa incerc sa va raspund cat mai bine. Intentia mea este sa va fac sa va apucati si voi de sistemul asta de joc ca sa am cu cine juca da si din cauza ca am convingerea ca merita mai mult decat alte sisteme. Companai care il produce isi da tot interesul ca sa sustina comunitatea punand im mod graturi carti pe siteul lor, scenarii si batalii istorice foarte bine documentate. Recent au pus o carte de vreo 50 de pagini despre cum sa iti organizezi o armata de roamani in perioada tarzie a razboiului plus un scenariu mare despre cum sa organizezi o batalie ce sa recreeeze lupta pentru Turda si Cluj. Really really nifty.

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Flames of War la data de Joi Oct 13, 2011 8:56 pm

Tarash_Bulba

Furacios de blugi
Turda si Cluj. Ai un pic de interes in legatura cu evenimentele cu pricina, eh? Wink

Hmmmz, suplementul e moca? Nu de alta dar sunt curios.

Legat de sistem, eu unul nu as stii ce sa zic pt. ca sunt deja bagat intr-o gramada de chestii, dar cine stiu, cu sindrom-ul de "oooh, new shiny stuff" cine stie, poate candva om face si FoW. Da cu Finni sau romanii, ca par mai hardcore. Twisted Evil

3 Re: Flames of War la data de Joi Oct 13, 2011 9:11 pm

VenerableWolf

Furacios Biban
well eu il joc deja de vreo un an si intre timp am jucat si infinty si warmachine si 40k si fantasy and.... im pretty sold on it. Cred ca am depasit faza de new and shiny... faza in care ma aflu acum legat de Dystopian Wars. Suplimentul de Romani si Unguri sunt gratuite la ei pe site. si inca mai multe dar nu le stiu acum. Cu prima ocazie am sa fac un demo game cu voi si sunt convins ca o sa va placa. Sunt sigur. Ma gandeam sa imi mai fac o ramta de 101st Airborne... ahhhh... Band of Brothers...

4 Re: Flames of War la data de Joi Oct 13, 2011 9:49 pm

Garak

Admin
Pe mine nici nu trebuie sa ma convingi. I just have to invest the money (and figure out where to put the minis). Would it shock anyone to know that I'd play as the Germans? Yeah, I didn't think so Razz

Continut sponsorizat

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum